Nowy system napylania ceramikiTriplexPro®200 zainstalowanyw Cheshire Anilox Technology

Firma Cheshire Anilox Technology ma przyjemność poinformować o ukończeniu wdrożenia do produkcji nowej linii do plazmowego pokrywania wałków ceramiką TriplexPro® 200.
Zautomatyzowana linia pozwala na powlekanie do 5mb długości roboczej i wadze do 6000kg.

Powłoka ceramiczna stanowi krytyczną część wałka rastrowego ponieważ ma ona wpływ na spójność grawerowania, a przede wszystkim na jego trwałość. Istnieją setki zmiennych w procesie plazmowego powlekania, które determinują jakość uzyskanej powłoki. Używając najnowszych i najbardziej wyszukanych, w pełni zautomatyzowanych systemów powlekania, Cheshire Anilox Technology kontroluje krytyczne parametry procesu, aby uzyskać spójną, gęstą i odporną na zużycie ceramikę.

Głowica napylająca plazmę w systemie TriplexPro® 200 jest skonfigurowany tak, aby wytwarzać bardzo stabilny łuk plazmowy o stałej długości, niezależnie od geometrii dyszy.
Tak zaprojektowany system nie tylko zawiera najlepsze cechy swojego poprzednika Triplex III, ale posiada wyższą przepustowość, poprawioną stabilność procesu i doskonałą powtarzalność. Naniesiona warstwa i porowatość są znacznie ulepszone. Uzyskuje się w efekcie ceramikę o twardości około 1600HV.

Nowa linia TriplexPro® 200 jest w pełni działającą i dostępną dla zleceń klientów