Wałki i tuleje (sleeve) ceramiczne

zobacz więcej o Cheshire

Oferujemy wałki i tuleje rastrowe do wszystkich typów maszyn fleksograficznych, od wąskiej wstęgi po wały kartoniarskie (do długości części roboczej 5000mm) a także wałki specjalistyczne - do nakładania lakierów (także w maszynach offsetowych), klejów, laminatów czy ciężkich powłok. Oferujemy wałki z powłoką ceramiczną i chromową.

 

Od ponad 15 lat firma GRAW jest wyłącznym przedstawicielem na polskim rynku angielskiej firmy CHESHIRE Anilox Technology Ltd. Wałki i tuleje rastrowe regenerowane i wykonane przez Cheshire pracują w ponad 400 drukarniach fleksograficznych i offsetowych w Polsce. Proces produkcji gwarantowany jest systemem jakości ISO9002.

 

CHESHIRE Ltd. samodzielnie wykonuje wszystkie etapy produkcji i regeneracji wałków i tulei:

- Wykonanie stalowych lub aluminiowych baz nowych wałków
- Obróbka mechaniczna wałków i tulei powierzonych do regeneracji
- Nakładanie powłok wiążących i ochronnych oraz plazmowe nakładanie ceramiki

Nowoczesny system trójwarstwowego napylania ceramiki Triplex Pro pozwala na uzyskanie najwyższej jakości powłok ceramicznych charakteryzujących się: niską porowatością - ok. 1% (co pozwala na łatwiejsze uwalnianie farby z kałamarzyków) oraz wysoką twardością - do 1600 Vickersów (co zapewnia większą trwałość ceramiki i jej odporność na uszkodzenia).

- Grawerowanie laserowe

Posiadane przez firmę Cheshire nowoczesne lasery Fibre Thermalase, YAG Thermalase i CO2 pozwalają na niezwykle precyzyjne grawerowanie siatek rastrowych w powłoce ceramicznej o liniaturach do 630L/cm. Wszystkie lasery wyposażone są w modulatory wiązki laserowej co pozwala na wielokrotne uderzenie wiązki lasera, które sprawia, że powierzchnia kałamarzyków jest bardzo gładka, łatwiej uwalniają one farbę i ułatwiają czyszczenie.

Wykończenie powierzchni (polerowanie taśmą diamentową)


Dzięki nowoczesnemu parkowi maszynowemu oraz prężnemu działowi R&D (Badań i Rozwoju) Cheshire oferuje różnego rodzaju siatki rastrowe:

- Heksagonalna 60°

Standardowe rozwiązanie dla branży flekso, siatka o strukturze plastra miodu.

- MaxFlo+ NEW

Kałamarzyki o wydłużonym kształcie z obniżonym częściowo jednym progiem - pozwala na przepływ farby przy zwiększonej wydajności farbowej zapewniając bardzo równomierne krycie również przy druzych prędkościach. Uzyskujemy większe nasycenie braw i kontrast nadruku eliminując problemy z chlapaniem.

- MaxFlo

Kałamarzyki o wydłużonym kształcie - zwiększona wydajność farbowa przy danej liniaturze, lepsze krycie oraz łatwiejsze czyszczenie.

- TwinFlo

Struktura podwójnego kanału - gładkie nakładanie ciężkich powłok

- EasyFlo

Nadruk farbami UV bez smug i chlapania

- EasyFlo HD

Do nadruku kryjących bieli na folii

- ProFlo

Do zastosowania z płytami HD Flexo. Nowa struktura siatki rastrowej dla nadruków o wysokiej jakości zapewnia łatwiejsze uwalnianie farby z wałka rastrowego i równomierna krycie eliminując jednocześnie zjawisko niekontrolowanego przyrostu punktu rastrowego.

CHROŃ SWOJE ANILOKSY

Idealne do tulei rastrowych - tuleje ochronne - sprawdź>>
Idealne do wałków rastrowych - płaszcze ochronne - sprawdź>>

 


Zainteresowany czyszczeniem LASEREM? Sprawdź nas >>

Wałki chromowe grawerowane mechanicznie

zobacz więcej o MET


Od 2009r mamy przyjemność reprezentować na polskim rynku firmę
MET (Mount Engraving Tools Ltd.) - największego w Wielkiej Brytanii producenta grawerowanych mechanicznie wałków chromowanych.

MET istnieje ode 1979r i oferuje wałki rastrowe o długości od 25mm do 6m.
Firma wykonuje własne narzędzia grawerujące, posiada własne zbiorniki do galwanicznego nakładania miedzi i urządzenia do grawerowania mechanicznego.

MET oferuje pełny zakres specyfikacji siatek rastrowych umożliwiający zarówno nakładanie klejów czy ciężkich powłok po nadruk fleksograficzny.


Zainteresowany czyszczeniem LASEREM? Sprawdź nas >>

Warunki ogólne regeneracji wałów i tulei rastrowych